Синоними за 'хематит':

хематит (м.)
[ хе-ма-тит ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК