Синоними за 'утврда':

утврда (ж.)
[ утв-рда ]
види:
Б. Конески
синоними:
табија (ж.), фортификација (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК