Синоними за 'тежнее':

тежнее (несв.)
[ теж-нее ]
види:
Толковник
Б. Конески
синоними:
стреми (несв.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК