Синоними за 'стојност':

стојност (ж.)
[ сто-јност ]
синоними:
вредност (ж.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК