Синоними за 'стократен':

стократен (прид.)
[ сто-кра-тен ]
види:
Б. Конески
синоними:
многукратен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК