Синоними за 'старотурски':

старотурски (прид.)
[ ста-ро-тур-ски ]
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК