Синоними за 'стагнирање':

стагнирање (ср.)
[ стаг-ни-ра-ње ]
види:
Толковник
Б. Конески
синоними:
застојување (ср.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК