Синоними за 'стагнира':

стагнира (св. и несв.)
[ стаг-ни-ра ]
види:
Толковник
Б. Конески
Други речници
синоними:
застојува (несв.)
колокации:

анаграми:
истргнаа, стригнаа
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК