Синоними за 'сонча':

сонча (несв.)
[ сон-ча ]
види:
Б. Конески
синоними:
пече (несв.)
колокации:

анаграми:
носач, сочна
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК