Синоними за 'складност':

складност (ж.)
[ складност ]
види:
Б. Конески
синоними:
услуп (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК