Синоними за 'репортерка':

репортерка (ж.)
[ ре-по-рте-рка ]
види:
Б. Конески
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК