Синоними за 'ратник':

ратник (м.)
[ ра-тник ]
види:
Б. Конески
синоними:
воин (м.)
анаграми:
кранти, кртина, рикнат
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК