Синоними за 'раздрнкува':

раздрнкува (несв.)
[ раздрнкува ]
види:
Б. Конески
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК