Синоними за 'разделение':

разделение (ср.)
[ ра-зде-ле-ни-е ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК