Синоними за 'раздвојување':

раздвојување (ср.)
[ раз-дво-ју-ва-ње ]
види:
Толковник
Б. Конески
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК