Синоними за 'раздвојува':

раздвојува (несв.)
[ раз-дво-ју-ва ]
види:
Толковник
Б. Конески
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК