Синоними за 'раздвижување':

раздвижување (ср.)
[ раз-дви-жу-ва-ње ]
види:
Б. Конески
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК