Синоними за 'препромени':

препромени (св.)
[ пре-про-ме-ни ]
види:
Толковник
синоними:
преоблече (св.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК