Синоними за 'поистурка':

поистурка (св.)
[ по-ис-тур-ка ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК