Синоними за 'поднатажи':

поднатажи (св.)
[ под-на-та-жи ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК