Синоними за 'подизвлече':

подизвлече (св.)
[ по-диз-вле-че ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК