Синоними за 'погачар':

погачар (м.)
[ по-га-чар ]
види:
Толковник
синоними:
безделник (м.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК