Синоними за 'плускавичав':

плускавичав (прид.)
[ плу-ска-ви-чав ]
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК