Синоними за 'плукнува':

плукнува (несв.)
[ плу-кну-ва ]
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК