Синоними за 'плеткање':

плеткање (ср.)
[ плет-ка-ње ]
види:
Толковник
Б. Конески
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК