Синоними за 'пишувач':

пишувач (м.)
[ пи-шу-вач ]
види:
Б. Конески
синоними:
писател (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК