Синоними за 'пирамидален':

пирамидален (прид.)
[ пи-ра-ми-да-лен ]
види:
Б. Конески
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК