Синоними за 'пеницилин':

пеницилин (м.)
[ пе-ни-ци-лин ]
види:
Толковник
Б. Конески
Правописен
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК