Синоними за 'пеливанлак':

пеливанлак (м.)
[ пе-ли-ва-нлак ]
види:
Б. Конески
синоними:
јунаштина (ж.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК