Синоними за 'пеленица':

пеленица (ж.)
[ пе-ле-ни-ца ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК