Синоними за 'педигре':

педигре (ср.)
[ пе-ди-гре ]
види:
Толковник
синоними:
реноме (ср.), репутација (ж.), родовник (м.), родовница (ж.), углед (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК