Синоними за 'пасирање':

пасирање (ср.)
[ па-си-ра-ње ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК