Синоними за 'паберка':

паберка (ж.)
[ па-бер-ка ]
види:
Б. Конески
Правописен
синоними:
одломка (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК