Синоними за 'ојуначи':

ојуначи (св.)
[ о-ју-на-чи ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК