Синоними за 'ојница':

ојница (ж.)
[ о-јни-ца ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК