Синоними за 'оѕвие':

оѕвие (св.)
[ о-ѕви-е ]
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК