Синоними за 'опожарен':

опожарен (прид.)
[ о-по-жа-рен ]
види:
Толковник
синоними:
пожарен (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК