Синоними за 'окултација':

окултација (ж.)
[ о-ку-лта-ци-ја ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК