Синоними за 'озонометар':

озонометар (м.)
[ о-зо-но-ме-тар ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК