Синоними за 'одмерен':

одмерен (прид.)
[ о-дме-рен ]
синоними:
плавен (прид.), рамномерен (прид.)
антоними:
неодмерен (прид.)
колокации:

анаграми:
модерен, модреен, одремен
FlexiMac
 менување на македонски глаголи