Синоними за 'носовка':

носовка (ж.)
[ но-со-вка ]
види:
Толковник
синоними:
назал (бр.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК