Синоними за 'неубедлив':

неубедлив (прид.)
[ не-у-бед-лив ]
види:
Толковник
синоними:
лабав (прид.), неуверлив (прид.)
антоними:
убедлив (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК