Синоними за 'недоличен':

недоличен (прид.)
[ не-до-ли-чен ]
види:
Толковник
синоними:
непристоен (прид.)
антоними:
доличен (прид.)
колокации:

анаграми:
едноличен
FlexiMac
 менување на македонски глаголи