Синоними за 'накраде':

накраде (св.)
[ на-кра-де ]
види:
Толковник
синоними:
искраде (св.)
анаграми:
кадарен, канадер, краднеа
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК