Синоними за 'муџахедин':

муџахедин (м.)
[ му-џа-хе-дин ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК