Синоними за 'мелографира':

мелографира (св. и несв.)
[ ме-ло-гра-фи-ра ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК