Синоними за 'мајтапи':

мајтапи (несв.)
[ мај-та-пи ]
види:
Толковник
синоними:
дупи (несв.), пошегува (св.), шегува (несв.), шпота (несв.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи