Синоними за 'мачител':

мачител (м.)
[ ма-чи-тел ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
вадидуша (м.), инквизитор (м.), крвник (м.), џелат (м.)
колокации:

анаграми:
чалмите
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК