Синоними за 'мастурбира':

мастурбира (св. и несв.)
[ мас-тур-би-ра ]
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК