Синоними за 'мастрафчија':

мастрафчија (м.)
[ мас-траф-чи-ја ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
трошач (м.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК